Bookmaker artbetting.co.uk - Bet365 review by ArtBetting.co.uk

Bookmaker artbetting.gr - Bet365 review by ArtBetting.gr

Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Çalıkuşu | Feride ve Kamran Kahve Sahnesi

Necmettin Ayata 20 Ekim 2013 0

calikusu dizisi

Kanal D ekranlarının vazgeçilmezi haline gelen Çalıkuşu Dizisi dolu dizgin bir şekilde izlenmeye devam ediyor.

Bugün sizlere Çalıkuşu Dizisinden bir anı paylaşmak istedim. Çalıkuşu dizisinde Feride karakterini canlandıran Fahriye Evcen gerçekten yine harika bir oyun çıkarıyor. Beğenileri üzerine çekmeyi başladı.

Çalıkuşu dizisinin başrollarinde Feride ve Kamran karakterleri var.

Feride: Fahriye Evcen

Kamran: Burak Özçivit

Bu muhteşem ikili güzel bir oyun çıkarıyor. İkisi arasındaki atışmalar gerçekten güzel anlara vesile oluyor. İkisi de birbirine küçüklüklerinden beridir inat gibi bir şeyler. Yani birbirlerine zıt gitmekteler. Kamran’ın annesi Feride ile oğlunu birbirlerine çok yakıştırıyor. Ve bunu ikisine de iletir. Ancak ne Kamran ne de Feride bu duruma sıcak bakmaz ve adeta çılgına dönerler. Ancak Kamran’ın annesi bu duruma sevinir çünkü büyük aşklar büyük atışmalarla başlar der…. Dizinin ilerleyen anların bunun yaşanacağı belli ama biz yine de bu atışmaları özlemeden tadını çıkaralım…

Çalıkuşu | Feride ve Kamran Kahve Sahnesi

Çalıkuşu dizisinde bugün sizlere Feride ile Kamran’ın kahve sahnesini anlatmak istiyorum. Gerçekten o anlarda Fahriye Evcen yani Feride harika bir oyun çıkarmış. O yüz mimikleri gerçekten harika olmuş buna değinmeden geçemedim. Çalıkuşu dizisinde Kamran, Kamran’ın annesi, babası, kız kardeşi ve Feride yemek masasında yemekteler. Yemek bittikten sonra Feride sofrayı toplarken eniştesi Feride’ye “bir kahveni içerim artık Feride” der. Feride ise “derhal enişte her zaman ki gibi dimi” der ve eniştesi de tasdik edercesine kafasını aşağı yukarı sallar. Ancak Kamran durur mu muzurluk yapacak ya :) “benimki az şekerli olsun” der. Feride Kamran’ın o muzurca söylenişine sadece gıcık olmuş bir ses tonu ise ” Tabi” der. :)

Feride kahveleri yaptıktan sonra tepside getirir ve eniştesine kahvesini uzatır eniştesi alır ve daha sonra teyzesine döner ona da kahvesini verir. Ve en son Kamran kalmıştır ve tepsiyi ona doğru uzatır. Ama o uzatmayı göremeniz gerekir odun gibi uzatma vardır ya Kamran’a uyuz olan Feride kahve tepsisini hadi al gibisinden uzatır. Kamran oturduğu erden dik bir pozisyona gelir ve şöyle bir kahveye bakar ve şöyle der:

Kamran: Ben köpüksüz kahve içmem almayacağım sağol der.

Feride bunun üzerine içinden ya sabır der gibi kafasını yana çevirir ama sinirleri tepesine çıkmıştır bu her halinden bellidir. :) Kamran Feride’nin sinir olduğunu görünce gülümser :) Ancak bizim Feride durur mu hiç. Feride kahve tepsisini Kamran’ın tam üzerine bilerek bırakır ama ayağı takılmış gibi yapar ve Kamran yanar :) ve işte oyunculuk ondan sonra başlıyor o mimikleri kaçırmayın :)

Feride: Eyvahhhhh…. Yandın mı Kamran :) Ayyyy Tühhh felan der ama içinden oh çektiği yüzünden okunuyor o sahneler kaçmaz. Gerçek bir oyunculuk var. İçinden geçenlerin ancak bu kadar güzel aktarıldığı bu anları kaçırmak olmaz. Bir kaç defa izlemek gerek :)

Çalıkuşu | Feride ve Kamran Kahve Sahnesini İzle

Çalıkuşu dizisini izleyenler bilirler ancak bu diziyi izlemeyenler izlediklerinde şunu görecekler ki dizideki eski dilde konuşmaların gerçekten ağızlarda ne kadar hoş durduğunu ve konuşmaların eski dilde konuşulması yani bazı kelimelerin eski dilde konuşulması gerçekten çok hoş olmuş. Çallıkuşu dizisini izlemeyenlerin en azından bu sahneden sonra izleyebileceklerini düşünüyorum.

YORUM YOK »