Bookmaker artbetting.co.uk - Bet365 review by ArtBetting.co.uk

Bookmaker artbetting.gr - Bet365 review by ArtBetting.gr

Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Kurt Seyit ve Şura Dizisi

Necmettin Ayata 04 Ocak 2014 3

Kurt Seyit ve Şura Dizisi

Kurt Seyit ve Şura Dizisi, Ay Yapım imzasıyla

Mart ayında StarTV ekranlarında izleyicileriyle

buluşacak. Kurt Seyit ve Şura Dizisi ile ilgili

tüm ayrıntılar konumuzda..

 

Kurt Seyit ve Şura Dizisi’nde Kuzey Güney esintileri

Geçtiğimiz yıl Kanald ekranlarında yer alan ” Kuzey Güney ” isimli dizi, farklı hikayesi, oyunculukları ve aksiyonuyla oldukça yüksek bir hayran kitlesine ulaşmıştı. Fakat reyting rekabeti uğruna maalesef bu güzel dizi harcanmış ve erken final yapmıştı. Bu dizi kadrosunda yer alan 4 isim, yine ekranlarda buluşuyor. Ay Yapım, yine dizinin yapımcılığını üstlenmiş durumda. Başrolde, oyunculuğunun üstüne her geçen gün daha fazla eklemeler yapan Kıvanç Tatlıtuğ yer alıyor. Dizinin senaristi yine Ece Yörenç. Ve yönetmen koltuğunda yine Hilal Saral oturuyor.

 

Nermin Bezmen’in Kurt Seyt ve Shura adlı kitabından uyarlandı

Romanlardan uyarlanan dizilerin genellikle popüler olduğu ülkemizde yine bir roman dizisini izleyeceğiz. Nermin Bezmen’in 1999 yılında kaleme aldığı eser, Çarlık Rusya’sının debdebeli yaşantısından Bolşevik ihtilali ile İstanbul’a sürüklenen hayatları anlatıyor.

1892′nin Yalta’sından St. Petersburg’un saltanat günlerine, Karpatlar cephesinden ihtilalin cehennemine ve nihayet işgal altındaki İstanbul’a, 1920′lerin Pera’sına, macera dolu bir yolculuk yapacaksınız. Onlarla beraber polkaların, troykaların sihirli alemini, ihtilalin acımasızlığını, parçalanmış Osmanlı İmparatorluğunun son günlerini yaşayacaksınız. Kurt Seyt: Mirza Eminof’un oğlu olarak servet ve ünvanla doğmuştu. Yakışıklıydı, hırslıydı, cesurdu. Çar Nikola’nın Muhafız Alayında genç bir Üsteğmen oluşu onu Bolşeviklerin ölüm listesine dahil etmişti. Kaçarken getirdiği bir taka dolusu silahı Mustafa Kemal’in Kuva-yi Milliyesine teslim ettiğinde, karşılık istemeyecek kadar gururluydu. Hayatına sıfırdan başlarken elinde kalan serveti sadece gururu ve aşkıydı. Shura: Tchaikovsky nağmelerinin romantizmi ile sarılmış karlı bir Moskova gecesinde, henüz onaltısındayken saf güzelliği, beklentisiz aşkı ile Seyit’in dünyasına girdi. Ailesinin ünvanı, serveti onun da ülkesinde kalmasına yardımcı olamadı. Sevdiği erkekle atıldığı bu macerada bir daha hiç göremeyecekleri vatanlarının, ailelerinin, artık yaşamayacakları geçmişlerinin hasretlerini birbirlerinin aşklarında dindirmeye çalıtılar. Büyük bir aşkın, harbin, ihtilalin, hasret ve hüzünlerin hikayesi ile okuyucuyu baştan sona kendine has bir tat, merak ve heyecanla sürükleyen, uzun süren araştırmaların gerçeklikle aktarıldığı bir roman,

Evet, kitabın konusu böyle. Fakat tabii ki, dizide kitaba ek olarak bazı düzenlemeler yapılacağı kesin. Bizler aldığımız duyumlardan bahsetmeye devam edelim.

 

Kurt Seyit kimdir ?

Kıvanç Tatlıtuğ’un hayat vereceği Kurt Seyit Eminof, Kırım’lı bir Türk ailenin oğludur. Rus ordusunda görev yapan bir subaydır. Yakışıklı, onurlu ve lider ruhlu bir gençtir. Babasının da asker olmasından dolayı, çocukluğundan beri asker gibi yetiştirilmiştir. Rus ordusunda görev yapsa da, Türk’lüğünü hiç unutmamıştır. Tek hayali birgün ülkesine dönmek olan Kurt Seyit, oldukça çapkın bir gençtir. Bu çapkınlığı, zengin ve asil bir Rus ailesinin kızı olan Şura ile tanıştığında son bulur. Kurt Seyit, aşkı, ailesi ve Rusya’da yaşanan devrim ile İstanbul’a doğru uzanan bir hikayeye adım atar.

 

Şura kimdir ?

” Öyle bir Geçer Zaman ki ” dizisinde yıldızı parlayan güzel oyuncu Farah Zeynep Abdullah’ın hayat vereceği Şura, zengin ve asil bir Rus ailenin güzel kızıdır. Petrograd’ta ilk kez sosyeteye takdim edildiği baloda Kurt Seyit’le tanışır ve ilk görüşte aşık olur. Bu aşk, onların zorlu bir yolculuğa çıkmasına neden olsa da, birbirlerine olan bağlılıkları, aşkları ve sevgileri her türlü engeli aşmalarına yardımcı olacaktır.

Kurt Seyit ve Şura'dan ilk dans

 

İlk dans!

Yılbaşı gecesi ekranlara yansıyan görüntülerde, Kıvanç Tatlıtuğ ve Farah Zeynep Abdullah, birlikte vals yapıyorlardı. Bu dans için uzun bir süre eğitim gören başarılı ikili, aslında dizinin nasıl olacağı hakkında da sinyalleri veriyordu. Kirli sakalı ve askeri üniforma, Kıvanç Tatlıtuğ’a oldukça yakışmış. Genel anlamda aşkın ağırlıklı olarak yansıyacağı filmde, aksiyon sahneleri görmeyi de umut etmiyor değiliz :)

 

Kurt Seyit ve Şura Dizisi nerede çekiliyor ?

Kurt Seyit ve Şura Dizisi‘nin çekimlerine Kartepe’de başlandı. Fakat dizinin daha gerçekçi olması için, Rusya’nın St.Petersburg şehrinde çekimlerine devam ediliyor.

 

Kurt Seyit ve Şura Dizisi oyuncuları

Kıvanç Tatlıtuğ ( Kurt Seyit ), Farah Zeynep Abdullah ( Şura ), Birkan Sokullu ( Kurt Seyit’in arkadaşı Petro ), Ushan Çakır ( Kurt Seyit’in arkadaşı Celil ), Elçin Sangu, Oral Özer

* Diziden haberler geldikçe oyuncu kadrosunu güncelleyeceğiz.

 

Kurt Seyit ve Şura dizisi hangi kanalda yayınlanacak ?

Reytinglerde, Kanald ve ATV’nin gerisinde kalan StarTV, Muhteşem Yüzyıl ile birlikte biraz toparlanma sürecine girmişti. Yeni yayın döneminde, Kurt Seyit ve Şura Dizisi ile, yine aynı başarıyı yakalamak istiyor. Gerek hikayesi, gerekse başrol oyuncuları nedeniyle, aslında çokta uzak görünmüyor.

 

Kurt Seyit ve Şura dizisi ne zaman başlayacak ?

Daha önce, Ocak ayında yayınlanacağı duyurulan Kurt Seyit ve Şura dizisi, Rusya’daki zorlu hava şartları nedeniyle Mart ayına ertelendi. Dizi, Mart ayının ilk haftası izleyicilerle buluşacak. Kurt Seyit ve Şura dizisinin hangi gün yayınlanacağı ile ilgili olarak henüz bir bilgi verilmedi.

 

Kurt Seyit ve Şura dizisi fragmanı

Kurt Seyit ve Şura dizisi 2. fragmanı

Kurt Seyit ve Şura dizisi 3. fragmanı

Kurt Seyit ve Şura dizisi 4. fragmanı

3 Comments »

  1. nari 09 Ocak 2014 at 00:34 - Reply

    Hep ayni konular ya neden hep rus yabanci kadin ve turk erkek? biktik artik. Birazda yabanci erkek turk kizi aski filmini cekin cahiler sizi!

  2. Ayhan Lash 18 Nisan 2014 at 03:10 - Reply

    Necmettin, bu Rus Turk programi degil.. Bir suruven. Yazilmis bir romana bagli. Ben Rus asilli bir gencle evlendim Sahane bir evlilik ama bu suruven baska. Rus/Turk kiyaslamsi dogru bir yorum degil..

YORUM YOK »