Bookmaker artbetting.co.uk - Bet365 review by ArtBetting.co.uk

Bookmaker artbetting.gr - Bet365 review by ArtBetting.gr

Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Photoshop’da Dodge Tool Ne İşe Yarar

Necmettin Ayata 07 Ağustos 2013 0

Photoshop kullanıcılarına bugün “Dodge Tool” ne işe yarar nerelerde daha etkin bir şekilde kullanılır bundan bahsedeceğim.

 

“Dodge Tool” fotoğraflarınızdaki istediğiniz kısımları hem soluklaştırabilir hem de bu tonları açabilirsiniz. Yani bir resi düşünün ki gün ışığı vuruyor bu gün ışığının vurduğu yeri daha belirgin hale getirek istiyorsunuz. Böyle bir durumda “Dodge Tool” resmen biçilmiş bir kaftandır. “Dodge Tool” sol dikey menüden bulunup seçilecek. Seçildikten sonra üst menüde “Dodge Tool” fırça ayarını ayarlayabilir ve rengini açacaksanız menüde bulunan “Range” bölümünden “Highlights” seçeneğini işaretleyeceksiniz. Seçtikten sonra fotoğrafınızda rengini açmak istediğiniz bölüme gidip orayı fırça ile boyar gibi üzerinden geçiyorsunuz. Göreceksiniz ki eskisine göre fotoğrafınız daha belirgin bir hale gelecektir.

 

 

Bu şekilde yapmış olduğunuz Photoshop işlemlerinizde fotoğraflarınızda ön plana çıkmasını istediğiniz yerleri daha belirgin hale getirebildiğiniz gibi bu renk tonlamaları ile fotoğraflara keskinlik vermişte olacaksınız. Photoshop‘u daha profesyonel kullanış olacaksınız.

 

 

“Range” bölümünden eğer “Shadows” seçeneğini seçersek de karartarak istediğimiz bölümleri biraz daha karartabilir yine yukarıda dediğimiz gibi fotoğrafımıza bir derinlik kazandırmış olacağız.

 

 

Orjinal Ev Resmi

evv

 

 

 

Dodge Tool – HighLights Uygulaması İle Oynama Yapılmış Ev Resmi

 

ev

 

 

Bu iki resimde sadece belirtilen yerde oynama yapılmıştır. Photoshop ile kalem vasıtası ile belirlenmiş ikinci resimdeki bölüm orjinal resimde güneş ışınlarının vurduğu bir bölüm. Biz bunun üzerinde Dodge Tool kullanarak Highlight uygulaması yardımıyla bir ton daha açıklık getirdik ve daha belirgin hale getirmiş olduk. Farkı resimlere bakarak daha net bir şekilde anlayacaksınız. Siz de bu ve bunun gibi uygulamalara imzanızı atabilirsiniz.

YORUM YOK »