Bookmaker artbetting.co.uk - Bet365 review by ArtBetting.co.uk

Bookmaker artbetting.gr - Bet365 review by ArtBetting.gr

Germany bookmaker bet365 review by ArtBetting.de

Premium bigtheme.net by bigtheme.org

Sivilce sıkmak doğru mu ve sivilce sıkmak iz bırakır mı?

Necmettin Ayata 22 Ağustos 2013 0

sivilce sikmak dogru mu

İnsanoğlu hayatının herhangi bir evresinde sivilce ile tanışır. Sivilce vücudunuzun herhangi bir yerinde çıkabilir. Bir çok kişi bu sivilceleri sıkmadan duramaz sivilce sıkmak adeta bir hastalık haline gelebilir. Ancak içimizden de dönem dönem geçiririz acaba sivilceyi sıkıyoruz ama iz bırakır mı? diye.

Sivilce Sıkma Doğru mu?

Öncelikle sivilce sıkmak doğru mu? buna bir bakalım. Sivilce sıkmak kesinlikle doğru bir davranış değil. Sivilce içerisindeki o sıvıyı dibe doğru eliniz ile bastırarak patlatmanız sonucunda vücudunuza bu sıvının temas etmesi son derece yanlış bir davranıştır. Bu davranış sonucu vücudunuza bulaşan bu sıvı sonucu sivilceleriniz artabilir ve farklı konumlara da gelebilir. Bu gibi durumlarda sivilceniz çoksa bunları sıkmayı kesinlikle bırakıyorsunuz ve bir kliniğe başvuruyorsunuz.

Sivilce İz Bırakır mı?

Sivilce izleri sivilcenin şiddeti ile de alakalıdır. Yani kistik bir durumda ise sivilcenizin izi biraz daha kalıcı olabilir. Daha iyi bir ifade ile şişmiş bir sivilceyi patlatmak veya büyük sivilcelerin patlatılması sonucu izler kalır. Vücudundaki sivilcelerle çok sık oynayan kişilerde iz kalır. Veya sivilce hastalığı şiddetli olan veya kalıcı olan kişilerin yüzlerinde de sivilce izleri kalır.

Sivilce İzleri Nasıl Tedavi Edilir?

Yukarıda da bahsetmiştik kesinlikle bir klinik bir doktor yardımı almalısınız. Doktorunuzun incelemelerinden sonra vermiş olduğu ilaçlar hem sivilce problemlerinize hem de sivilce izlerinize iyi gelecektir. Ancak sivilceleriniz geçmiş sivilce izleriniz kaldı ise bunlara da farklı yöntemler uygulanabilmektedir.

Sivilce izleri tedavisi sivilce cinsine göre değişir. Sivilce izleri çok yüzeysel ise kimyasal peeling ve bitkisel peelingler, dışarıdan sürülerek uygulanan bazı ilaçlar ile kolaylıkla sivilce izleri geçer. Ancak sivilce izleri derin ve çukur tarzı sivilce izleri varsa lazer tedavileri veya deri soyma yöntemleri uygulanabilir. Ancak çukur kalan sivilce izlerinde lazer tedavileri de ikiye ayrılmaktadır.

1- Soyarak tedavi eden lazerler

Soyarak tedavi eden lazerler, kişinin sosyal yaşamından veya işinden yaklaşık olarak 3 hafta kadar uzak kalmasına neden olabilir. Yani kişiler kendilerini bu tedavi yöntemine göre ayarlamaları gerekecektir. Soyarak tedavi yöntemi kesinlikle ve kesinlikle kış döneminde uygulanması gerekmektedir.

2- Soymayarak tedavi eden lazerler

Bu tedavi yönteminde çukur olan bölgelere ışık atışı yapılmaktadır. Bu şekilde çukurlarda düzleşmeler sağlanmaktadır.

Ama en iyi tedavi yöntemi ise sivilce izleri bırakmamak yani sivilcelerimizi sıkmamaktır.

Peki Sivilceler Neden Çıkar?

Sivilceler yüzdeki yağlanmalardan meydana gelir. Yüzünde çok sivilce olan kişilerin yağlanmaları çok fazladır bu yüzden sivilceler çıkmaktadır. Düşünün ki yüzünüzde yağ kanalı var ve sizde de çok yaşlanma var. Bunun sonucunda ne olacaktır? Yüzünüzde bulunan bu yağ kanalında tıkanmalar olacaktır. Bu tıkanmaların başlaması ile her insanda bulunan deri üzerindeki miktoplar bu yağ kanalı üzerinde üremeye başlar ve bu yağları parçalar. Bunun sonucunda da iltihaplı sivilceler oluşur.

Sivilce Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Sivilce tedavisinde bir çok yöntem kullanılmaktadır. Klasik yöntem olarak sürme işlemi yapılan yöntemler yapılmaktadır. Bu yüzümüzdeki yağ kanallarının açılmasını sağlayan ilaçlar kullanılmaktadır. Bu yüze sürülen jeller, yüzü soyar ve tıkalı olan yağ kanallarını açar, tıkalı olmayan kişilerinde yağ kanallarının tıkanmasını engeller. Vücudumuzdaki bu sivilce oluşumunu sağlayan mikropları yok eden veya azaltan antibiyotikli jeller kremlerle tedaviler uygulanır. Ağızdan alınan antibiyotikler verilebilir. Cildinizdeki yağlanmayı azaltan kozmetik ürün tedavileri kullanılıyor.

YORUM YOK »